Straż Graniczna Nadwiślański Oddział Straży Granicznej Ścigany Europejskim Nakazem Aresztowania ujęty przez Straż Graniczną na Lotnisku Chopina - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Ścigany Europejskim Nakazem Aresztowania ujęty przez Straż Graniczną na Lotnisku Chopina

01.12.2022 Dagmara Bielec

31-letni obywatel Ukrainy poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania przez włoski wymiar sprawiedliwości został ujęty podczas kontroli paszportowej na warszawskim Lotnisku Chopina przez funkcjonariuszy z Placówki Straży Granicznej Warszawa-Okęcie.

  • Flaga EU i młotek sędziowski. Flaga EU i młotek sędziowski.
    Flaga EU i młotek sędziowski.

Do zatrzymania mężczyzny doszło wczoraj (30 listopada 2022 roku) przed odlotem samolotu do Londynu. Cudzoziemiec wpadł w ręce funkcjonariuszy Straży Granicznej podczas kontroli paszportowej, kiedy to okazało się, że figuruje w bazach poszukiwawczych w celu aresztowania i przekazania lub ekstradycji. Mężczyzna ścigany jest Europejskim Nakazem Aresztowania wydanym przez włoski wymiar sprawiedliwości za organizowanie nielegalnej migracji. Po przeprowadzeniu czynności w Prokuraturze Okręgowej w Warszawie zatrzymanego obywatela Ukrainy przekonwojowano do Pomieszczeń dla Osób Zatrzymanych przy Placówce Straży Granicznej w Warszawie. Jeszcze dzisiaj Prokuratura Okręgowa wystąpi z wnioskiem do Sądu Okręgowego w Warszawie o umieszczenie w cudzoziemca w jednym z aresztów śledczych.

do góry