Straż Graniczna Nadwiślański Oddział Straży Granicznej Mandat za pozostawiony bagaż - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Mandat za pozostawiony bagaż

05.03.2018 Krzysztof Grzech

Pasażer, który pozostawił na warszawskim Lotnisku Chopina bagaż bez opieki został ukarany mandatem karnym. Jego niefrasobliwość postawiła służby lotniskowe na nogi.

  • zdjęcie archiwum NwOSG
    zdjęcie archiwum NwOSG

W sobotę (03.03.2018 r.)  o godzinie 14.00 Dyżurny Operacyjny PSG Warszawa Okęcie skierował funkcjonariuszy z Grupy Interwencji Specjalnych do hali odlotów Terminala A, w związku ze zgłoszeniem pozostawionego bagażu. Po przybyciu na miejsce  ustalono, że jest to podręczna niebieska walizka, pozostawiona przy drzwiach wyjściowych z Terminala. Komunikaty nadawane przez rozgłośnię, analiza zapisu monitoringu oraz rozpytanie osób znajdujących się w pobliżu nie pozwoliły ustalić właściciela. Dlatego wyznaczono strefę zagrożenia i zarządzono ewakuację. Po przybyciu na miejsce służb ratunkowych przeprowadzono rozpoznanie pozostawionego bagażu. Walizka została skontrolowana przy użyciu urządzenia RTG a następnie manualnie. Nie znajdowały się w niej żadne przedmioty mogące zagrażać bezpieczeństwu podróżnych.

Podczas czynności minersko - pirotechnicznych na miejsce zgłosił się właściciel bagażu, który po zakończeniu rozpoznania został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 zł. Ewakuowano 500 osób, zdarzenie nie wpłynęło na operacje lotnicze.

do góry