Straż Graniczna Nadwiślański Oddział Straży Granicznej Dwie Syryjki zatrzymane za posługiwanie się cudzym dokumentem - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Dwie Syryjki zatrzymane za posługiwanie się cudzym dokumentem

Autor :
13.03.2017 Piotr Niemiec

W miniony weekend w wyniku kontroli legalności pobytu cudzoziemców na terenie podwarszawskiego lotniska funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej Warszawa-Modlin ujawnili 2 ob. Syrii z dokumentami stwierdzającymi tożsamość innej osoby.

W obu przypadkach do zatrzymania doszło podczas kontroli, tuż po przylocie samolotu z Aten. Pierwsza z kobiet podająca się za ob. Hiszpanii legitymowała się hiszpańskim ID, tyle że należącym do kogoś innego, bo wizerunek osoby widniejący w okazanym dokumencie różnił się od wizerunku cudzoziemki. Druga z zatrzymanych Syryjek podawała się z kolei za Bułgarkę, okazując funkcjonariuszom bułgarski dowód osobisty. Dodatkowo dowód figurował w bazie SIS II jako dokument podlegający zatrzymaniu. Oba ujawnione dokumenty nie nosiły oznak sfałszowania. Dlatego na podstawie art. 275 § 1 kk. (kto posługuje się dokumentem stwierdzającym tożsamość innej osoby…) cudzoziemki zostały zatrzymane. W stosunku do nich wszczęto postępowania administracyjne w celu wydania decyzji o zobowiązaniu do powrotu.

do góry