Straż Graniczna Nadwiślański Oddział Straży Granicznej Podrobione włoskie ID - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Podrobione włoskie ID

Autor :
11.04.2017 Piotr Niemiec

Wczoraj (10.04.2017) funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej Warszawa-Okęcie zatrzymali cudzoziemca w związku z posłużeniem się przez niego podczas odprawy paszportowej podrobionym włoskim ID.

  • Kontrola graniczna/archiwum NwOSG
    Kontrola graniczna/archiwum NwOSG

Do zatrzymania mężczyzny doszło przed odlotem samolotu do Londynu na warszawskim lotnisku F. Chopina. W trakcie kontroli cudzoziemiec okazał włoski dowód tożsamości, który figurował w bazach jako dokument podlegający zatrzymaniu. W trakcie analizy dokumentu funkcjonariusze ustalili, że ID zostało wypełnione przez osobę nieuprawnioną. W toku dalszych czynności mężczyzna przyznał, że jest ob. Albanii potwierdzając to swoim oryginalnym paszportem.

Wobec mężczyzny wszczęto postępowanie przygotowawcze o czyn z art. 264 § 2 kk. w zb. z art. 270 § 1 kk. i przesłuchano w charakterze osoby podejrzanej. Zatrzymany cudzoziemiec przyznał się do zarzucanego mu czynu. Ponadto cudzoziemiec otrzymał decyzję o zobowiązaniu do powrotu bez określenia terminu dobrowolnego powrotu z zakazem ponownego wjazdu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej i innych państw obszaru Schengen na okres 3 lat.

do góry