Straż Graniczna Nadwiślański Oddział Straży Granicznej Udaremniona próba wjazdu na fałszywych dokumentach - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Udaremniona próba wjazdu na fałszywych dokumentach

11.09.2017 Krzysztof Grzech

W miniony weekend funkcjonariusze z PSG Warszawa-Okęcie udaremnili próbę wjazdu do Polski na podstawie fałszywych dokumentów dwóm ob. Iranu.

W sobotę (09.09.2017 r.) na warszawskim Lotnisku Chopina po przylocie samolotu z Tbilisi do odprawy paszportowej zgłosiły się dwie kobiety, okazując kolejno do kontroli włoski i hiszpański paszport. Dokumenty od razu wzbudziły podejrzenia funkcjonariuszy co do ich autentyczności, w szczególności strony personalizacyjne obu paszportów z zamieszczonym wizerunkiem kobiet, które wykonano metodą odbiegającą od oryginału, a także szereg innych cech w zabezpieczeniach samego dokumentu. W toku dalszych czynności kobiety przyznały się, że są ob. Iranu okazując dobrowolnie swoje oryginalne paszporty. Cudzoziemki odmówiły złożenia wyjaśnień, co do okoliczności w jakich weszły w posiadanie fałszywych dokumentów. Jednakże funkcjonariusze SG ustalili, że miejscem docelowym podróży kobiet miał być Amsterdam.

Iranki usłyszały zarzuty za usiłowanie przekroczenia granicy państwowej wbrew obowiązującym przepisom tj. o czyn z art. 13 § 1 k.k. w zw. z art. 264 § 2 k.k. w zb. z art. 270 § 1 k.k. w zw. z art. 11 § 2 k.k. Ponadto z uwagi na fakt, że nie spełniały warunków na wjazd na terytorium RP, wydano im decyzje administracyjne o odmowie wjazdu. Tego samego dnia w godzinach wieczornych  odleciały do Tbilisi.

do góry