Straż Graniczna Nadwiślański Oddział Straży Granicznej Nie wykonywał poleceń załogi - został ukarany mandatem - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Nie wykonywał poleceń załogi - został ukarany mandatem

10.11.2017 Krzysztof Grzech

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej Warszawa-Okęcie interweniowali wczoraj (09.11.2017 r.) wobec pasażera, który naruszył przepisy porządkowe na pokładzie samolotu lecącego z Zurichu.

  • Archiwum NwOSG Archiwum NwOSG
    Archiwum NwOSG

Wczoraj po przylocie samolotu ze Szwajcarii funkcjonariusze z Grupy Interwencji Specjalnych Straży Granicznej otrzymali informację, że na pokładzie samolotu znajduje się mężczyzna, który podczas rejsu zakłócał porządek stwarzając tym samym bezpośrednie zagrożenie w ruchu lotniczym m.in.: nie wykonując poleceń załogi, używając wulgarnego słownictwa oraz usiłując załatwić potrzeby fizjologiczne w miejscu do tego nieprzeznaczonym. Po przybyciu na miejsce funkcjonariuszy Straży Granicznej,  awanturnik został wezwany do opuszczenia samolotu i pouczony o możliwości użycia wobec niego środków przymusu bezpośredniego w razie nie wykonywania wydanych poleceń. Na widok funkcjonariuszy, pasażer, którym okazał się być ob. Szwajcarii, nie był już taki krewki i dobrowolnie opuścił pokład, a następnie został doprowadzony do pomieszczeń służbowych SG. Za swoje zachowanie zgodnie z art. 210 ust. 1 pkt 9 Ustawy Prawo Lotnicze Szwajcar został ukarany mandatem karnym.

do góry