Straż Graniczna Nadwiślański Oddział Straży Granicznej Szkolimy polskich pracodawców - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Szkolimy polskich pracodawców

17.11.2017 Piotr Niemiec

Wczoraj (16.11.2017 r.) przedstawiciel Wydziału ds. Cudzoziemców Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej przeprowadził szkolenie dla pracodawców z województwa mazowieckiego w zakresie „Warunków wjazdu i pobytu cudzoziemców wykonujących pracę na terytorium RP", które zorganizowane zostało przez Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie oraz organizacje pracodawców w ramach Europejskiego Dnia Pracodawców.

Celem Europejskich Dni Pracodawców jest wspieranie współpracy między pracodawcami i publicznymi służbami zatrudnienia poprzez podnoszenie poziomu wiedzy pracodawców nt. usług oferowanych przez urzędy pracy i partnerów rynku pracy oraz pomoc pracodawcom w pozyskaniu pracowników.

Wczorajsze szkolenie przeprowadzone przez kpt. SG Norberta Glińskiego z Wydziału ds. Cudzoziemców NwOSG wpisuje się w szereg przedsięwzięć w zakresie aktualnej sytuacji w obszarze legalizacji migracji i zezwoleń na pracę cudzoziemców oraz zmian w przepisach dotyczących zatrudniania cudzoziemców, które wchodzą w życie od przyszłego roku.

70 pracodawców, uczestniczących we wczorajszym spotkaniu szkoleniowym miało możliwość zapoznania się z zasadami wjazdu i pobytu cudzoziemców na terytorium strefy Schengen, przepisami w zakresie zatrudniania cudzoziemców na terytorium Polski, a także konsekwencjami nielegalnego powierzenia im pracy. Na zakończenie szkolenia, każdy z uczestników mógł  wziąć udział w panelu dyskusyjnym i omówić problematyczne zagadnienia z naszym ekspertem.

Kolejne z tego cyklu przedsięwzięć planowane jest na 22 listopada br. w Centrum Partnerstwa Społecznego „DIALOG” i odbędzie się pod nazwą I Mazowieckie Forum Pracodawców i Urzędów Pracy.

do góry