Straż Graniczna Nadwiślański Oddział Straży Granicznej Model postępowania ratowniczego - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Model postępowania ratowniczego

01.12.2016 Piotr Niemiec

W dniu 29 listopada br. w komendzie Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej odbyło się spotkanie, na którym został zaprezentowany model postępowania ratowniczego dla minerów - pirotechników poszkodowanych w działaniach bojowych.

Model postępowania ratowniczego zaprezentowany w trakcie spotkania to efekt  ponad rocznych badań prowadzonych wspólnie przez Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Łodzi, Placówkę SG w Łodzi, Placówkę SG Warszawa-Okęcie, Placówkę SG w Katowicach, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zgierzu, Wojewódzką Stację Ratownictwa Medycznego w Katowicach. Końcowym sukcesem badań jest wypracowanie modelu pozwalającego skrócić czas wykonania akcji ratowniczej w sytuacji wybuchu ładunku wybuchowego, co jest niezwykle ważnym aspektem dla ratowania zdrowia lub życia funkcjonariuszy realizujących zadania minera - pirotechnika.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele ZG KGSG, Centrum Szkolenia SG w Kętrzynie, Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych w Lubaniu, Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego, Komendy Stołecznej Policji, Mazowieckiego Oddziału Żandarmerii Wojskowej, zarządzającego Lotniskiem Warszawa-Modlin.

 
zdjęcie Piotr Niemiec
do góry