Straż Graniczna Nadwiślański Oddział Straży Granicznej Wigilijne spotkanie służb mundurowych Mazowsza - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Wigilijne spotkanie służb mundurowych Mazowsza

Dagmara BIELEC - JANAS
14.12.2018

Dzisiaj (14.12.2018 r.) w gmachu Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego odbyło się spotkanie wigilijne służb mundurowych Mazowsza. W uroczystym spotkaniu poza mundurowymi uczestniczyli również przedstawiciele duchowieństwa, instytucji międzynarodowych, sądów, prokuratur, szkolnictwa wyższego, warszawskich muzeów oraz innych instytucji, z którymi na co dzień służby mundurowe współpracują. Swoją obecnością zaszczycili również Patroni naszego oddziału – przedstawiciele Związku Powstańców Warszawskich.

Organizatorem tegorocznego był Nadwiślański Oddział Straży Granicznej. Dlatego też wigilijne spotkanie rozpoczął Komendant NwOSG płk SG Andrzej Rytwiński powitaniem wszystkich zgromadzonych oraz przekazaniem najserdeczniejszych życzeń z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Wyraził pragnienie, „(…) aby w tym szczególnym czasie, wszyscy zgromadzeni mieli poczucie wspólnoty z bliskimi, radości z narodzin Syna Bożego, bezpieczeństwa i spełnienia, a także wytchnienia i odpoczynku”. Komendant NwOSG podziękował również za dotychczasową współpracę oraz zaangażowanie w służbę i pracę dla dobra Ojczyzny. Szczególnie życzenia zdrowia i pomyślności skierował do wszystkich tych, którzy w okresie świąt będą wykonywać obowiązki służbowe.

Obecny na wigilijnym spotkaniu wojewoda mazowiecki Zbigniew Sipiera złożył życzenia wszystkim funkcjonariuszom, żołnierzom i pracownikom służb mundurowych, wyrażając wdzięczność za pełnioną służbę na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców Mazowsza.

Słowa Ewangelii Św. Łukasza odczytał kapelan Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej ks. ppłk SG Ryszard Preuss.

Z kolei ks. biskup gen. bryg. Józef Guzdek podkreślił, „(…) że olbrzymią wartością w dzisiejszych czasach są pokój i bezpieczeństwo, a my ludzie w mundurach jesteśmy postawieni na straży tych najwyższych wartości, bo służymy jednej sprawie, której na imię Polska”. Wyraził także radość z faktu, że kolejny raz wszystkie służby mundurowe spotykają się przy wspólnym wigilijnym stole, aby złożyć sobie życzenia i przełamać się opłatkiem. „Niech ten czas wspólnego spotkania, łamania się opłatkiem umocni nas w tym przekonaniu, by być razem na służbie Rzeczypospolitej, na służbie wartościom, ale także byśmy zawsze pamiętali o szacunku wobec drugiego człowieka” – powiedział.

Wszyscy zebrani odmówili Modlitwę Pańską, a bp Guzdek pobłogosławił opłatki, którymi podzielili się uczestnicy. Spotkanie wigilijne uświetnił występ Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej z Nowego Sącza.

 

do góry