Straż Graniczna Nadwiślański Oddział Straży Granicznej Udaremniona podróż do Londynu - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Udaremniona podróż do Londynu

Dagmara BIELEC - JANAS

W minioną środę funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej Warszawa-Okęcie zatrzymali dwóch obywateli Albanii, którzy podczas odprawy paszportowej podawali się za Włochów, okazując do kontroli podrobione włoskie dowody osobiste. Dzisiaj prawdopodobnie trafią do jednego ze strzeżonych ośrodków dla cudzoziemców.

W obu przypadkach do zatrzymania doszło podczas kontroli przed odlotem samolotu do Londynu. Po analizie obu dokumentów funkcjonariusze stwierdzili, że mężczyźni legitymują się włoskimi dowodami osobistymi wystawionymi na dane innej osoby. Oprócz tego dokumenty nosiły cechy fałszerstwa, dlatego podróżni zostali skierowani na II linię kontroli w celu wyjaśnienia okoliczności w jakich weszli w posiadanie włoskich fałszywek. W trakcie czynności, mężczyźni oświadczyli, że są obywatelami Albanii okazując swoje oryginalne albańskie paszporty.

Cudzoziemcy usłyszeli zarzuty z art. 264 § 2 kk. oraz z art. 270  § 1 kk. 275 § 1 kk. Przyznali się do zarzucanego im czynu, odmawiając składania wyjaśnień. Wobec nich wszczęto również postępowanie administracyjne i wydano decyzję o zobowiązaniu do powrotu. Dzisiaj Komendant PSG Warszawa-Okęcie skierował wniosek do sądu rejonowego o umieszczenie mężczyzn w jednym ze strzeżonych ośrodków dla cudzoziemców.

do góry