Straż Graniczna Nadwiślański Oddział Straży Granicznej Drops zwąchał tabletki - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Drops zwąchał tabletki

05.05.2021 Krzysztof Grzech

Mężczyzna, który przyjechał na Lotnisko Chopina po rodziców przylatujących z USA zamiast wrócić z nimi do domu trafił w ręce funkcjonariuszy Straży Granicznej a następnie Policji. Wszystkiemu „winien” był Drops i jego nos.

  • Pies służbowy Straży Granicznej. Zdjęcie poglądowe z archiwum NwOSG.
    Pies służbowy Straży Granicznej. Zdjęcie poglądowe z archiwum NwOSG.

Drops to owczarek niemiecki specjalizujący się w wykrywaniu narkotyków pełniący służbę w Straży Granicznej w Placówce Warszawa-Okęcie. Wczoraj wraz ze swoim przewodnikiem patrolował ogólnodostępną halę przylotów Lotniska Chopina. Pośród wielu osób tam przebywających zwrócił uwagę na młodego mężczyznę, którego zgodnie z tym jak został wyszkolony oznaczył, jako osobę, która może posiadać substancje zabronione w myśl Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii z dnia 29.07.2005r.

Zapytany przez funkcjonariusza mężczyzna czy posiada przy sobie jakieś substancje zabronione powiedział, że ma przy sobie tabletki ecstasy, po czym wyjął dwie sztuki z kieszeni. Podczas dalszych czynności przy mężczyźnie i w jego samochodzie ujawniono łącznie 15 i pół tabletki ecstasy (jak poinformował mężczyzna) oraz pół grama suszu roślinnego.

Mężczyzna wraz z ujawnionymi przy nim substancjami został przekazany funkcjonariuszom policji z Komisariatu Policji Portu Lotniczego Warszawa Okęcie.

do góry