Straż Graniczna Nadwiślański Oddział Straży Granicznej Albańczycy nie polecą do Kanady - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Albańczycy nie polecą do Kanady

15.10.2021 Krzysztof Grzech

Wczoraj (14 października 2021 roku) funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej Warszawa-Okęcie zatrzymali trzech obywateli Albanii, którzy podczas odprawy paszportowej podawali się za obywateli kraju będącego członkiem Unii Europejskiej, okazując do kontroli podrobione paszporty.

  • Tablica informacyjna - kontrola paszportowa. Tablica informacyjna - kontrola paszportowa.
    Tablica informacyjna - kontrola paszportowa.

Do zatrzymania trzech podróżnych doszło podczas kontroli granicznej na kierunku wyjazdowym z RP. Mężczyźni planowali odlecieć do Kanady. Po analizie dokumentów funkcjonariusze stwierdzili, że cudzoziemcy legitymują się podrobionymi paszportami. Były to dwa dokumenty słoweńskie i jeden duński. W trakcie dalszych czynności w bagażach kontrolowanych osób ujawniono podrobiony unijny certyfikat szczepień oraz oryginalne dokumenty paszportowe i dowody osobiste wydane przez władze Albanii.

Wobec zatrzymanych Straż Graniczna będzie prowadziła dalsze czynności przewidziane prawem. Jeszcze dziś zostaną im przedstawione zarzuty usiłowania nielegalnego przekroczenia granicy państwowej RP. Wszczęte zostaną również postępowania administracyjne zmierzające do wydania decyzji zobowiązujących obywateli Albanii do powrotu.

do góry