Straż Graniczna Nadwiślański Oddział Straży Granicznej Tymczasowy areszt za nadanie przesyłki - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Tymczasowy areszt za nadanie przesyłki

22.10.2021 Krzysztof Grzech

Na trzy miesiące tymczasowego aresztu trafi obywatel Nigerii, który nadał przesyłkę do swojego kraju pochodzenia. W środku znajdowały się suplementy diety jednej ze znanych polskich firm oraz koperta z zawartością, która była przyczyną zatrzymania i aresztowania mężczyzny.

  • Konopie
    Konopie

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej Warszawa – Okęcie natrafili na przesyłkę z trefną zawartością podczas wykonywania czynności służbowych w magazynie jednej z firm kurierskich. Karton zawierał suplementy diety oraz kopertę z suszem roślinnym, którego wygląd i zapach sugerował, że są to konopie indyjskie. Zostało to potwierdzone przez biegłego z zakresu fizykochemii. Przesyłkę zatrzymano, a do mieszkania nadawcy udali się funkcjonariusze Straży Granicznej, gdzie znaleziono list przewozowy potwierdzający jej nadanie i zatrzymano mężczyznę, który ją nadał.

Nigeryjczyk został przesłuchany w Prokuraturze Rejonowej Warszawa-Ochota w charakterze podejrzanego o popełnienie czynu z art. 55 ust. 1 w zw. z art. 55 ust. 3 ustawy z dnia 29.07.2005 r. o przeciwdziałaniu narkomanii. Decyzją Sądu cudzoziemiec został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy.

do góry