Straż Graniczna Nadwiślański Oddział Straży Granicznej Kupił spodnie z niespodzianką - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Kupił spodnie z niespodzianką

23.01.2023 Krzysztof Grzech

Podczas kontroli bezpieczeństwa przed odlotem do Pragi w bagażu podręcznym ob. RP ujawniono jedną sztukę amunicji. Podróżny próbował wytłumaczyć się z jej posiadania w dość osobliwy sposób.

  • Amunicja 9 mm na tle spodni - zdjęcie poglądowe
    Amunicja 9 mm na tle spodni - zdjęcie poglądowe

Mężczyzna, który nie miał zezwolenia na posiadanie i wywóz amunicji oświadczył funkcjonariuszom, że spodnie w kieszeni, których znajdowała się amunicja zakupił na znanym aukcyjnym portalu internetowym z rzeczami z "drugiej ręki". Zarzekał się, że nie był świadomy, co znajduje się w ich kieszeniach.

Podróżny został sprawdzony w informatycznych bazach danych Straży Granicznej. Sprawdzono też jego bagaż, w którym nie ujawniono innych zabronionych przedmiotów lub pochodzących z przestępstwa. Przez funkcjonariuszy z Grupy Operacyjno-Śledczej Placówki Straży Granicznej Warszawa-Okęcie zostało wszczęte postępowanie w sprawie posiadania bez wymaganego zezwolenia jednej sztuki amunicji. Mężczyzna został przesłuchany w charakterze świadka i po zakończonych niezbędnych czynnościach umożliwiono mu kontynuowanie podróży.

do góry