Straż Graniczna Nadwiślański Oddział Straży Granicznej Łódzcy funkcjonariusze wzięli udział w Festiwalu zawodów mundurowych - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Łódzcy funkcjonariusze wzięli udział w Festiwalu zawodów mundurowych

Dagmara Bielec
15.05.2023

W miniony piątek (12 maja 2023 roku) na dworcu kolejowym Łódź Fabryczna odbył się festiwal zawodów mundurowych, podczas którego 13 formacji mundurowych w tym Nadwiślański Oddział Straży Granicznej, przedstawiło swoją ofertę pracy. Organizatorem festiwalu był Wojewódzki Urząd Pracy w Łodzi.

Impreza miała zachęcać do wstępowania w szeregi służb mundurowych i była skierowana przede wszystkim do uczniów szkół ponadpodstawowych, którzy lada dzień będą podejmować decyzje o wyborze ścieżki zawodowej, ale i do wszystkich tych, którzy szukają pracy albo chcą ją zmienić. Zainteresowani mogli wybierać oferty 13 instytucji reprezentujących różne formacje mundurowe w tym Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Jakie zadania wykonują funkcjonariusze Straży Granicznej w centrum Polski, jakie predyspozycje powinien spełniać przyszły funkcjonariusz, jakie wykształcenie powinien mieć kandydat na pirotechnika, czy można mieć podwójne obywatelstwo, aby służyć w mundurze Straży Granicznej, na czym polega praca funkcjonariusza na lotnisku oraz na wiele innych pytań uczniów łódzkich szkół odpowiadali funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Łodzi.

Mundurowi z Placówki Straży Granicznej z Łodzi wspierani przez przedstawicieli komendy NwOSG zaprezentowali młodzieży stanowisko promocyjne, na którym można było zgłębić wiedzę z zakresu pracy pirotechnika, przewodnika psa służbowego, technika kryminalistyki oraz kontrolera ruchu granicznego, a także zebrać wszystkie informacje na temat warunków rekrutacyjnych do służby w naszym oddziale.

 

 • Czerwony namiot stoi przed halą Dwora Łódź Fabryczna. Czerwony namiot stoi przed halą Dwora Łódź Fabryczna.
  Czerwony namiot stoi przed halą Dwora Łódź Fabryczna.
 • Na pierwszym planie leżą na stole ulotki, na drugim planie zwiedzający i funkcjonariusze Straży Granicznej. Na pierwszym planie leżą na stole ulotki, na drugim planie zwiedzający i funkcjonariusze Straży Granicznej.
  Na pierwszym planie leżą na stole ulotki, na drugim planie zwiedzający i funkcjonariusze Straży Granicznej.
 • Przewodnik i pies służbowy stoją przed uczniami klasy mundurowej. Przewodnik i pies służbowy stoją przed uczniami klasy mundurowej.
  Przewodnik i pies służbowy stoją przed uczniami klasy mundurowej.
 • Funkcjonariuszka Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej odpowiada na pytania uczniów. Funkcjonariuszka Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej odpowiada na pytania uczniów.
  Funkcjonariuszka Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej odpowiada na pytania uczniów.
 • Funkcjonariusze prezentują sprzęt wykorzystywany w służbie. Funkcjonariusze prezentują sprzęt wykorzystywany w służbie.
  Funkcjonariusze prezentują sprzęt wykorzystywany w służbie.
 • Zwiedzający zakłada kombinezon pirotechniczny. Zwiedzający zakłada kombinezon pirotechniczny.
  Zwiedzający zakłada kombinezon pirotechniczny.
 • Koledzy z klasy robią sobie pamiątkowe zdjęcie. Koledzy z klasy robią sobie pamiątkowe zdjęcie.
  Koledzy z klasy robią sobie pamiątkowe zdjęcie.
 • Pamiątkowe zdjęcie uczestników. Jedna z dziewczyn ubrana jest w kombinezon pirotechniczny. Pamiątkowe zdjęcie uczestników. Jedna z dziewczyn ubrana jest w kombinezon pirotechniczny.
  Pamiątkowe zdjęcie uczestników. Jedna z dziewczyn ubrana jest w kombinezon pirotechniczny.
 • Młodzież stoi przed stoiskiem Straży Granicznej. Młodzież stoi przed stoiskiem Straży Granicznej.
  Młodzież stoi przed stoiskiem Straży Granicznej.
 • Technik kryminalistyki opowiada o swojej pracy. Technik kryminalistyki opowiada o swojej pracy.
  Technik kryminalistyki opowiada o swojej pracy.
 • Technik kryminalistyki pobiera odciski palców od młodej kobiety. Technik kryminalistyki pobiera odciski palców od młodej kobiety.
  Technik kryminalistyki pobiera odciski palców od młodej kobiety.
 • Dwie dziewczyny rozmawiają z funkcjonariuszką przy stoisku. Dwie dziewczyny rozmawiają z funkcjonariuszką przy stoisku.
  Dwie dziewczyny rozmawiają z funkcjonariuszką przy stoisku.
do góry