Aktualności
-
Interwencja na pokładzie samolotu wobec grupy agresywnych Słowaków
Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej Warszawa-Modlin interweniowali wobec czterech obywateli Słowacji, którzy podczas lotu z Bratysławy nie stosowali się do poleceń załogi oraz zakłócali porządek na pokładzie samolotu.
19.06.2026 -
Funkcjonariusze NwOSG uczestniczyli w ślubowaniu klas mundurowych w Ostrołęce
Przy Pomniku-Mauzoleum na Fortach Bema w Ostrołęce odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów oddziałów o profilu mundurowym. W wydarzeniu uczestniczyli funkcjonariusze Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej, który od roku współpracuje z ostrołęckimi szkołami, wspierając edukację młodzieży zainteresowanej służbą w formacjach mundurowych.
17.06.2026 -
„To tylko żart” kosztował go mandat i utratę podróży
Żarty dotyczące posiadania broni, materiałów wybuchowych czy innych niebezpiecznych przedmiotów na lotnisku nigdy nie są traktowane, jako żarty. Przekonał się o tym 41-letni obywatel Polski, który 14 czerwca podczas odprawy biletowo-bagażowej na Lotnisku Chopina w Warszawie poinformował pracownika obsługi, że w swoim bagażu posiada broń.
15.06.2026 -
Droga do munduru zaczyna się tutaj – radomscy funkcjonariusze Straży Granicznej na pikniku profilaktycznym w Solcu nad Wisłą
9 czerwca na terenie Zespołu Szkół w Solcu nad Wisłą odbył się piknik edukacyjno-profilaktyczny pn. „Sprawni, celni, gotowi do służby – droga do munduru zaczyna się tutaj”. Wydarzenie połączone zostało z zawodami strzeleckimi oraz konkursem z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej dla uczniów szkół podstawowych.
15.06.2026 -
Zarzuty dla pięciu osób podejrzanych o organizowanie nielegalnej migracji
Trzech obywateli Polski oraz dwóch obywateli Ukrainy usłyszało zarzuty dotyczące udziału w organizowaniu cudzoziemcom przekraczania granicy wbrew przepisom w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Działania przeprowadzili funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej Warszawa-Modlin w ramach śledztwa nadzorowanego przez Prokuraturę Rejonową w Legionowie.
15.06.2026 -
Udział Komendanta NwOSG w konferencji z okazji 25. rocznicy Urzędu ds. cudzoziemców
Gen. bryg. SG Dariusz Lutyński uczestniczył dziś w jubileuszowej konferencji z okazji 25-lecia działalności Urząd do Spraw Cudzoziemców. Podczas uroczystości w Sali Kolumnowej Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Komendant Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej został uhonorowany medalem pamiątkowym Urzędu do Spraw Cudzoziemców, przyznanym w uznaniu za wieloletnie wsparcie i owocną współpracę oraz wkład w działania na rzecz tworzenia warunków dla bezpiecznej i profesjonalnie zarządzanej migracji.
12.06.2026