Straż Graniczna Nadwiślański Oddział Straży Granicznej Targi edukacyjne w Łasku - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Targi edukacyjne w Łasku

Piotr Niemiec

Wczoraj (02.03.2016) w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Łasku odbyły się Powiatowe Targi Edukacyjne, w których uczestniczyli funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej z Łodzi wspierani przez kolegów z komendy Nadwiślańskiego Oddziału SG.

Głównym celem targów było zaprezentowanie uczniom szkół gimnazjalnych szerokiej oferty edukacyjnej szkół, która w niedalekiej przyszłości mogłaby pomóc uczniom w podjęciu decyzji dotyczącej dalszej nauki i wyboru profilu kształcenia.

Funkcjonariusze Straży Granicznej zaprezentowali stoisko promocyjne, przybliżając w ten sposób młodzieży zadania formacji, zasady rekrutacji i służby w Straży Granicznej, a także odpowiadali na pytania odnośnie specyfiki pracy na granicach zewnętrznych i wewnętrznych oraz zasad przekraczania granicy. Dużym zainteresowaniem odwiedzających stoisko cieszył się prezentowany sprzęt i praca przewodnika i psa służbowego.

Organizatorem powyższego przedsięwzięcia było Starostwo Powiatowe w Łasku oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Łasku, z którym od stycznia br. Nadwiślański Oddział Straży Granicznej rozpoczął współpracę. Wynikiem podpisanego porozumienia ma być utworzenie od września 2016 roku klasy o profilu „Straż Graniczna”.

Podczas targów swoją ofertę przedstawiały szkoły ponadgimnazjalne, uczelnie wyższe i zawodowe. Służby mundurowe reprezentowane były oprócz Straży Granicznej, także przez Policję, Wojsko Polskie i Straż Pożarną.

 

redakcja i zdjęcia chor. szt. SG Katarzyna Nowosielska
do góry