Straż Graniczna Nadwiślański Oddział Straży Granicznej Udaremniona próba wjazdu do Polski z fałszywymi stemplami - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Udaremniona próba wjazdu do Polski z fałszywymi stemplami

18.03.2019 Dagmara Bielec-Janas

Odmową wjazdu na terytorium Polski zakończyła się podróż dwóch obywateli Iraku, usiłujących podstępem dostać się do naszego kraju. Mężczyźni posłużyli się paszportami, w których widniały odbitki sfałszowanych stempli włoskiej kontroli granicznej.

  • zdjęcie archiwum NwOSG
    zdjęcie archiwum NwOSG

Po przylocie samolotu z Istambułu do odprawy granicznej stawiło się dwóch cudzoziemców, którzy do kontroli okazali irackie paszporty z polską wizą turystyczną. Z uwagi na fakt, że cudzoziemcy nie potrafili jednoznacznie potwierdzić celu swojego przyjazdu do Polski, a dokładnie co będą robić, co zamierzają zwiedzić i gdzie się zatrzymać podczas planowanej wizyty, zostali skierowani na tzw. II linii kontroli. W trakcie analizy dokumentów funkcjonariusze ujawnili sfałszowane przez podrobienie odbitki stempli włoskiej kontroli granicznej. Cudzoziemcom nie zezwolono na przekroczenie granicy RP. Obydwaj otrzymali decyzje o odmowie wjazdu. Mężczyźni po zakończeniu czynności w sprawie opuścili Polskę.

do góry