Straż Graniczna Nadwiślański Oddział Straży Granicznej 11 podróżnych nie spełniło warunków do przekroczenia granicy - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

11 podróżnych nie spełniło warunków do przekroczenia granicy

01.03.2021 Dagmara Bielec-Janas

Decyzją o odmowie wjazdu zakończyła się podróż dla 11 cudzoziemców, którzy nie spełniali warunków do przekroczenia granicy Polski.

Wszystkie przypadki miały miejsce podczas ostatniego weekendu na Lotnisku Chopina. Zawróceni cudzoziemcy albo figurowali w bazie SIS II jako osoby niepożądane na terytorium RP i państw obszaru Schengen, albo nie mogli wjechać do naszego kraju z uwagi na czasowe ograniczenia w ruchu granicznym związane z COVID – 19. Jednym z niezaakceptowanych na wjazd był podróżny, który podczas odprawy granicznej legitymował się sfałszowanym oświadczeniem o powierzeniu wykonywania pracy. Wobec niego wszczęto postępowanie w związku z usiłowaniem przekroczenia granicy państwowej wbrew przepisom.

Tym razem, wśród osób, które nie wjechały do Polski było 5 obywateli Gruzji, trzech Ukrainy oraz Bengalczyk, Chilijczyk i Etiopczyk. Większość z nich po otrzymaniu decyzji o odmowie wjazdu, odleciała samolotem do kraju, z którego podróżowała. Pozostali oczekują w strefie tranzytowej na swój rejs powrotny.

do góry