Straż Graniczna Nadwiślański Oddział Straży Granicznej Straż Graniczna ujawniła nielegalne papierosy w samochodzie Rosjanina - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Straż Graniczna ujawniła nielegalne papierosy w samochodzie Rosjanina

26.04.2021 Dagmara Bielec-Janas

190 000 sztuk papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy o wartości rynkowej ponad 140 tys. złotych zabezpieczyli funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej Warszawa-Modlin w samochodzie 39-letniego obywatela Rosji podróżującego trasą S7.

  • Tablica informacyjna - PSG Warszawa-Modlin Tablica informacyjna - PSG Warszawa-Modlin
    Tablica informacyjna - PSG Warszawa-Modlin

Do zdarzenia doszło w miniony piątek (23 kwietnia 2021 roku) w okolicy Zakroczymia w woj. mazowieckim. Mężczyzna został zatrzymany podczas czynności ukierunkowanych na przeciwdziałanie nielegalnej migracji, które prowadzone są miedzy innymi na głównych trasach międzynarodowych, a ich celem są nielegalni migranci, podróżujący w przestrzeniach ładunkowych samochodów. Tym razem podczas jednej z takich kontroli, funkcjonariusze ujawnili 9 500 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy o wartości rynkowej ponad 140 tys. złotych. Właścicielem samochodu i nielegalnego towaru był 39-letni obywatel Rosji. Mężczyzna wwożąc papierosy na obszar celny Wspólnoty Europejskiej nie zgłosił tego faktu organom celnym, ponadto nie posiadał żadnych dokumentów, które mogłyby potwierdzić zarówno legalne źródło ich pochodzenia jak i ich przewóz. Dlatego też, łamiąc przepisy karne skarbowe, został zatrzymany. Cudzoziemiec usłyszał zarzuty  o czyn z art. 65 § 1 i 3 w zb. z art. 91 § 1 i 3 w zw. z art. 7 § 1 kks. do którego się przyznał. Korzystając z przysługującego mu prawa złożył wniosek o zezwolenie na dobrowolne poddanie się odpowiedzialności karnej.  Wniosek wraz z całą dokumentacją i zabezpieczonym towarem zostanie przekazany do dalszego procedowania Krajowej Administracji Skarbowej.

do góry