Straż Graniczna Nadwiślański Oddział Straży Granicznej Alarm na modlińskim lotnisku - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Alarm na modlińskim lotnisku

18.10.2021 Dagmara Bielec-Janas

W piątek w godzinach wieczornych funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej Warszawa-Modlin otrzymali informację o podejrzanej walizce bez opieki znajdującej się na parkingu przed wejściem do nowodworskiego Terminala. Niestety, konieczna była ewakuacja 40 osób i przeprowadzenie rozpoznania pirotechnicznego.

  • Naszywka na ramieniu funkcjonariusza ZIS z PSG Warszawa-Modlin. Naszywka na ramieniu funkcjonariusza ZIS z PSG Warszawa-Modlin.
    Naszywka na ramieniu funkcjonariusza ZIS z PSG Warszawa-Modlin.

Do zdarzenia doszło w piątek (15 października 2021 roku) w godzinach wieczornych przed terminalem MPL Warszawa Modlin. Po otrzymaniu informacji o podejrzanym bagażu,  znajdującym się na parkingu na wysokości strefy przylotów, natychmiast na miejscu zjawili się funkcjonariusze-pirotechnicy z Interwencyjnego Zespołu Minersko – Pirotechnicznego  Placówki Straży Granicznej Warszawa-Modlin. Podejrzanym bagażem okazała się grafitowa walizka bez zawieszki bagażowej, nie była również widoczna jej zawartość. Dlatego w celu ustalenia właściciela bagażu,  rozpytano osoby znajdujące się w pobliżu miejsca oraz nadano przez rozgłośnie komunikaty z prośbą o zgłoszenie się jej właściciela, jednak bez rezultatu. W związku z tym podjęto decyzję o przeprowadzeniu ewakuacji, a następnie rozpoznania pirotechnicznego pozostawionej zguby. Po wyznaczeniu strefy zagrożenia obejmującej halę ogólnodostępną w części przylotów wraz z nitkami dojazdowymi do terminala oraz strefę parkingu. Po przybyciu na miejsce służb ratunkowych przystąpiono do rozpoznania walizki - wynik negatywny. Wewnątrz znajdowały się rzeczy osobiste. Czynności minersko-pirotechniczne nie spowodowały opóźnień w operacjach lotniczych. W związku z rozpoznaniem ewakuowano łącznie około 40 osób. Właściciela bagażu nie ustalono.

do góry