Straż Graniczna Nadwiślański Oddział Straży Granicznej Gruzin i Macedończyk ścigani ENA wpadli w ręce Straży Granicznej - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Gruzin i Macedończyk ścigani ENA wpadli w ręce Straży Granicznej

04.11.2022 Dagmara Bielec

Wczoraj (3 listopada 2022 roku) funkcjonariusze Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali dwóch cudzoziemców poszukiwanych Europejskimi Nakazami Aresztowania.

  • Kajdanki leżą na fladze EU. Kajdanki leżą na fladze EU.
    Kajdanki leżą na fladze EU.

Do pierwszego z zatrzymań doszło na Lotnisku Chopina podczas kontroli granicznej przed wylotem samolotu do Kutaisi. W trakcie odprawy granicznej funkcjonariusze ustalili, że 22-letni podróżny obywatel Gruzji poszukiwany jest w celu zatrzymania na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania wystawionego przez niemieckie organy ścigania w związku z popełnieniem przestępstwa przeciwko własności. Po zatrzymaniu cudzoziemca osadzono w Pomieszczeniu dla Osób Zatrzymanych, skąd dzisiaj zostanie przewieziony do Prokuratury Okręgowej w Warszawie, gdzie zostaną podjęte wobec niego dalsze czynności w sprawie.

Drugi z zatrzymanych mężczyzn to 45-letni obywatel Macedonii. Cudzoziemiec wpadł w ręce funkcjonariuszy z Placówki Straży Granicznej w Warszawie w momencie ubiegania się o udzielenie ochrony międzynarodowej na terytorium Polski. W trakcie czynności funkcjonariusze stwierdzili, że dane mężczyzny figurują w systemie, jako osoby poszukiwanej Europejskim Nakazem Aresztowania wydanym przez władze Czech w celu aresztowania i przekazania lub ekstradycji. Macedończyk ścigany jest za uchylanie się od obowiązku płacenia alimentów. Dzisiaj w godzinach porannych cudzoziemiec został doprowadzony do Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

do góry