Straż Graniczna Nadwiślański Oddział Straży Granicznej Niezawodny Dropsa nos - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Niezawodny Dropsa nos

07.11.2022 Krzysztof Grzech

Drops to pies służbowy specjalizujący się w wyszukiwaniu narkotyków pełniący służbę na warszawskim Lotnisku Chopina. Do jego zadań między innym należy kontrola przesyłek nadlatujących z różnych stron świata. Po ostatniej służbie na jego koncie pojawił się kolejny sukces.

  • Psi nos
    Psi nos

Drops wraz ze swoim przewodnikiem pełnili wczoraj służbę w terminalu Poczty Polskiej, kontrolując przylatujące przesyłki pocztowe. Tym razem nasz niezawodny „funkcjonariusz” wskazał dwie koperty. Przesyłki zostały nadane w Belgii i miały trafić do mieszkańca w Słowenii. W środku jednej z nich znajdowała się torebka strunowa z zawartością suszu roślinnego koloru zielonego o wadze niespełna 2 gramów. W drugiej kopercie były trzy papierowe zawiniątka w formie skręconych samodzielnie papierosów z zawartością suszu roślinnego koloru brązowego i zielonego o łącznej wadze prawiem 1,5 grama.

Po poddaniu zawartości badaniu narkotestem do wykrywania marihuany, haszyszu, oleju haszyszowego uzyskano wynik pozytywny. Przesyłka wraz z zawartością została zabezpieczona przez funkcjonariuszy z Placówki Straży Granicznej Warszawa-Okęcie do dalszych czynności w sprawie.

do góry