Straż Graniczna Nadwiślański Oddział Straży Granicznej Spokorniał na widok funkcjonariuszy z Grupy Interwencji Specjalnych - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Spokorniał na widok funkcjonariuszy z Grupy Interwencji Specjalnych

Dagmara BIELEC

Wczoraj (24 stycznia 2023 roku) funkcjonariusze z Grupy Interwencji Specjalnych Placówki Straży Granicznej Warszawa-Okęcie interweniowali wobec agresywnie zachowującego się i będącego pod wpływem alkoholu podróżnego. Mężczyzna miał wylecieć na urlop na Teneryfę wraz z trzema kolegami, jednak ich zachowanie spowodowało, że zostali wycofani z rejsu.

  • 13-222079
    13-222079

Trzech towarzyszy opuściło samolot od razu, natomiast problematycznym pasażerem okazał się 42-letni obywatel Francji narodowości polskiej. Według raportu załogi, od mężczyzny była wyczuwalna woń alkoholu, zachowywał się głośno i napastliwie, a do tego nie wykonywał poleceń załogi i personelu pokładowego. Dlatego kapitan - mając na uwadze bezpieczeństwo pasażerów - podjął decyzję o wycofaniu całej czwórki z rejsu. Po przybyciu na miejsce, funkcjonariusze Straży Granicznej z Grupy Interwencji Specjalnych ostrzegli awanturnika  o możliwości użycia środków przymusu bezpośredniego w razie nie wykonywania poleceń wydawanych zgodnie z prawem. Mężczyzna od razu wstał i w asyście funkcjonariuszy został doprowadzony do pomieszczeń służbowych, gdzie  podczas rozmowy wyraził skruchę i przeprosił za swoje zachowanie, wyjaśniając, że nie chciał nikomu zaszkodzić i jest gotowy ponieść odpowiedzialność za swoje czyny. Zgodnie z art. 210 ust. 1 pkt 9 Ustawy Prawo Lotnicze na 42-latka nałożono karę grzywny w drodze mandatu karnego w wysokości 500 złotych.

do góry