Straż Graniczna Nadwiślański Oddział Straży Granicznej Święto Eid al-Fitr w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców w Lesznowoli - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Święto Eid al-Fitr w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców w Lesznowoli

08.05.2023

W dniach 24-27 kwietnia 2023 roku w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców w Lesznowoli zorganizowany został event dla umieszczonych cudzoziemców. Wydarzenie to miało na celu uczczenie Święta Eid al-Fitr, czyli inaczej Ramadan Bajram lub Święta Przerwania Postu. Jest drugim co do znaczenia świętem muzułmańskim. Obchodzone jest w Islamie na zakończenie świętego miesiąca postu - Ramadan.

W trakcie tego radosnego święta pełnego zrozumienia i przyjaznych gestów, muzułmanie dziękują Bogu, że udało im się dobrze przeżyć cały okres postu.

W ramach święta zorganizowano turniej piłki nożnej, w którym brały udział drużyny składające się z cudzoziemców przebywających w ośrodku. Przez dwa pierwsze dni eventu rozgrywane były mecze eliminacyjne, które przebiegały w przyjaznej oraz pełnej emocji sportowej atmosferze. Zawodnicy prezentowali wysoki poziom i grali z wielkim zaangażowaniem. Licznie zgromadzona publiczność dopingowała zawodników. W kolejnym dniu eventu odbył się pokaz iluzjonisty, który na parę chwil pozwolił cudzoziemcom znaleźć się w tajemniczym świecie magii i niedopowiedzeń. Dzięki ciekawej fabule, interakcji z publicznością oraz atrakcyjnym rekwizytom, szybko zainteresował występem każdego z uczestników. Umieszczeni jako asystenci czarodzieja chętnie brali czynny udział w sztuczkach magika, dobrze się przy tym bawiąc. Ostatniego dnia eventu odbył się mecz finałowy, który wyłonił zwycięzców. W nagrodę za udział w turnieju uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale oraz dyplomy. Po emocjonującym finale wszyscy cudzoziemcy zostali zaproszeni na pyszny poczęstunek, na którym serwowano dania gorące oraz przekąski prosto z food trucków.

Opracowanie PSG w Lesznowoli.

 • Cudzoziemcy grają w piłkę nożną. Cudzoziemcy grają w piłkę nożną.
  Cudzoziemcy grają w piłkę nożną.
 • Mężczyźni uczestniczą w pokazie iluzjonisty. Mężczyźni uczestniczą w pokazie iluzjonisty.
  Mężczyźni uczestniczą w pokazie iluzjonisty.
 • Uczestnicy turniej piłki nożnej stoją trzymając medale i dyplomy. Uczestnicy turniej piłki nożnej stoją trzymając medale i dyplomy.
  Uczestnicy turniej piłki nożnej stoją trzymając medale i dyplomy.
 • Cudzoziemcy trzymają w rękach poczęstunek. Cudzoziemcy trzymają w rękach poczęstunek.
  Cudzoziemcy trzymają w rękach poczęstunek.
do góry