Straż Graniczna Nadwiślański Oddział Straży Granicznej Spotkania bydgoskich funkcjonariuszy z uczniami ze szkół województwa kujawsko-pomorskiego - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Spotkania bydgoskich funkcjonariuszy z uczniami ze szkół województwa kujawsko-pomorskiego

Krzysztof Grzech
08.05.2023

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Bydgoszczy odwiedzili placówki oświatowe na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Wizyty miały na celu przybliżenie uczniom ze szkół średnich specyfiki pełnienia służby w Nadwiślańskim Oddziale Straży Granicznej i wyzwań jakie, na co dzień są podejmowane.

Bydgoscy strażnicy graniczni gościli m.in. w Liceum Ogólnokształcącym im. Leona Wyczółkowskiego w Koronowie, w Zespole Szkół Licealnych i Agrotechnicznych im. Leona Junty-Połczyńskiego w Tucholi, w Zespole Szkół Zawodowych im. Gen. Stanisława Maczka w Koronowie oraz w Zespole Szkół Handlowych im. Marii Dąbrowskiej w Bydgoszczy.

Funkcjonariusze opowiadali o swojej pracy, a także zaprezentowali sprzęt do prowadzenia działań minersko-pirotechnicznych, którego używają podczas codziennej służby. Podczas spotkań omówione zostały zasady zachowania się w przypadku zauważenia tzw. „bagażu bez opieki na lotnisku”. Omówiono również zasady prowadzonego naboru do służby w Nadwiślańskim Oddziale Straży Granicznej w Warszawie.

 • Uczniowie słuchają funkcjonariuszy. Uczeń ubiera kombinezon pirotechniczny. Uczniowie słuchają funkcjonariuszy. Uczeń ubiera kombinezon pirotechniczny.
  Uczniowie słuchają funkcjonariuszy. Uczeń ubiera kombinezon pirotechniczny.
 • Funkcjonariusz prezentuje sprzęt pirotechniczny. Funkcjonariusz prezentuje sprzęt pirotechniczny.
  Funkcjonariusz prezentuje sprzęt pirotechniczny.
 • Stojący funkcjonariusz opowiada uczniom. Stojący funkcjonariusz opowiada uczniom.
  Stojący funkcjonariusz opowiada uczniom.
 • Funkcjonariusze Straży Granicznej stoją u uczniami na korytarzu szkoły. Funkcjonariusze Straży Granicznej stoją u uczniami na korytarzu szkoły.
  Funkcjonariusze Straży Granicznej stoją u uczniami na korytarzu szkoły.
do góry