Straż Graniczna Nadwiślański Oddział Straży Granicznej Bo ja się boję latać… - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Bo ja się boję latać…

22.05.2023 Krzysztof Grzech

W tak zaskakujący sposób tłumaczył się pewien 33-letni obywatel Czech, wobec którego interweniowali funkcjonariusze Straży Granicznej w Porcie Lotniczym Warszawa-Modlin. Do zdarzenia doszło w miniony weekend przed odlotem samolotu do Łotwy.

  • Funkcjonariusze SG podczas interwencji
    Funkcjonariusze SG podczas interwencji

Do agresywnie zachowującego się podróżnego funkcjonariusze z Zespołu Interwencji Specjalnych z Placówki Straży Granicznej Warszawa-Modlin zostali wezwani przez obsługę lotniska. Mężczyzna, który miał odlecieć do Rygi zakłócał pracę obsługi poprzez swoje agresywne i wulgarne wobec innych osób zachowanie. Po przybyciu na miejsce funkcjonariuszy, trzydziestotrzylatek odmówił podporządkowania się ich poleceniom, dlatego wobec niego użyto środków przymusu bezpośredniego w postaci chwytów obezwładniających i kajdanek. Po zakończonej interwencji, podczas czynności wyjaśniających, mężczyzna nie potrafił racjonalnie wytłumaczyć swojego zachowania, za które zresztą został ukarany mandatem karnym w kwocie 500 złotych, stwierdził jedynie, że boi się latać i nie do końca odpowiadała mu obsługa w gejcie.

Niemniej zaskakująco tłumaczył się 20-letni obywatel Wielkiej Brytanii, który wtargnął na płytę Lotniska Chopina. Interweniujący funkcjonariusze z Grupy Interwencji Specjalnych z PSG Warszawa-Okęcie usłyszeli, że zapomniał paszportu z samolotu i chciał po niego wrócić. Zamiast zwrócić się do przedstawiciela obsługi naziemnej lotniska w celu pomocy, postanowił sam odnaleźć zgubę – łamiąc tym samym wszelkie procedury bezpieczeństwa portu lotniczego. W przeciwieństwie do pasażera z Modlina, Brytyjczyk od razu podporządkował się poleceniom funkcjonariuszy Straży Granicznej, dlatego wobec niego nie zastosowano środków przymusu bezpośredniego. Mężczyzna za swoje zachowanie został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 złotych, po czym opuścił lotnisko.

.

do góry