Straż Graniczna Nadwiślański Oddział Straży Granicznej Dzień Dziecka z NwOSG - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Dzień Dziecka z NwOSG

Krzysztof Grzech
02.06.2023

1 czerwca 2023 roku funkcjonariusze i pracownicy Wydziału Organizacji i Promocji NwOSG, PSG w Warszawie oraz PSG Warszawa - Modlin uczestniczyli w piknikach z okazji Dnia Dziecka.

Gospodarzem pikniku na Placu Bankowym w Warszawie zorganizowanego dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym był Pan Tobiasz Bocheński Wojewoda Mazowiecki. Na naszym stanowisku można było pobrać metodą tuszową odciski linii papilarnych i w nagrodę otrzymać pamiątkowy paszport ze specjalnym stemplem kontroli granicznej. Duże zainteresowanie wśród młodzieży wzbudziły pokazy tresury psa służbowego przeprowadzane przez mł. chor. SG Adama LIBERSKIEGO z PSG Warszawa-Modlin. Dzieci miały okazję wziąć udział w licznych quizach i konkursach dotyczących bezpieczeństwa i ochrony granicy państwowej. Zwycięscy konkursów byli nagradzani przez funkcjonariuszy nagrodami. Oprócz Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej swoje stanowiska prezentowali przedstawiciele służb mundurowych takich jak: Policja, Straż Pożarna, 6. Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej, Chorągiew Stołeczna ZHP im. Bohaterów Warszawy oraz Mazowieckie Kuratorium Oświaty w Warszawie i Wojewódzki Inspektorat Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych w Warszawie.

Organizatorem kolejnego pikniku, w jakim uczestniczyli nasi przedstawiciele była Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Powiecie Warszawskim Zachodnim wraz ze Starostwem Powiatu Warszawskiego Zachodniego i Wójtem Gminy Stare Babice. Stanowisko przygotowane przez naszych funkcjonariuszy i pracowników cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem. Uczniowie mogli z bliska zapoznać się między innymi z zadaniami technika kryminalistyki. Każdy chętny miał okazję przećwiczyć daktyloskopijne pobieranie odcisków palców, mógł poznać tajniki służby oraz usłyszeć kilka ciekawych informacji odnośnie naszej formacji. Ogromnym zainteresowaniem cieszył się pies służbowy Dasia, która wraz ze swoim przewodnikiem, na co dzień pełni służbę w PSG Warszawa-Modlin. Młodzi uczestnicy pikniku otrzymali od nas pamiątkowe prezenty.

 • Na pierwszym planie namiot Nadwiślańskiego Oddziału straży Granicznej. Przed nim stoją dzieci. Na drugim planie ambulans. w tle budynek Urzędu. Na pierwszym planie namiot Nadwiślańskiego Oddziału straży Granicznej. Przed nim stoją dzieci. Na drugim planie ambulans. w tle budynek Urzędu.
  Na pierwszym planie namiot Nadwiślańskiego Oddziału straży Granicznej. Przed nim stoją dzieci. Na drugim planie ambulans. w tle budynek Urzędu.
 • Na stoliku leżą ulotki promocyjne. Po lewej stronie funkcjonariusze Straży Granicznej, na przeciwko nich stoją dzieci w żółtych kamizelkach. Na stoliku leżą ulotki promocyjne. Po lewej stronie funkcjonariusze Straży Granicznej, na przeciwko nich stoją dzieci w żółtych kamizelkach.
  Na stoliku leżą ulotki promocyjne. Po lewej stronie funkcjonariusze Straży Granicznej, na przeciwko nich stoją dzieci w żółtych kamizelkach.
 • Na kostce brukowej leży pies służbowy. Przewodnik psa opowiada zgromadzonym w koło dzieciom. Na kostce brukowej leży pies służbowy. Przewodnik psa opowiada zgromadzonym w koło dzieciom.
  Na kostce brukowej leży pies służbowy. Przewodnik psa opowiada zgromadzonym w koło dzieciom.
 • Pies w wyskoku łapie zabawkę, którą trzyma przewodnik. Po prawej stronie stoją uśmiechnięte dzieci i opiekunki. Pies w wyskoku łapie zabawkę, którą trzyma przewodnik. Po prawej stronie stoją uśmiechnięte dzieci i opiekunki.
  Pies w wyskoku łapie zabawkę, którą trzyma przewodnik. Po prawej stronie stoją uśmiechnięte dzieci i opiekunki.
 • Ujęcie z góry. Dzieci głaszczą psa, który leży na kostce brukowej Ujęcie z góry. Dzieci głaszczą psa, który leży na kostce brukowej
  Ujęcie z góry. Dzieci głaszczą psa, który leży na kostce brukowej
 • Wojewoda Mazowiecki Pan Tobiasz Bocheński i funkcjonariusz kucają przy psie służbowym. Na drugim planie stoi słup graniczny i namiot. Wojewoda Mazowiecki Pan Tobiasz Bocheński i funkcjonariusz kucają przy psie służbowym. Na drugim planie stoi słup graniczny i namiot.
  Wojewoda Mazowiecki Pan Tobiasz Bocheński i funkcjonariusz kucają przy psie służbowym. Na drugim planie stoi słup graniczny i namiot.
 • Dzieci przy stoisku odbierają pamiątkowe paszporty. Dzieci przy stoisku odbierają pamiątkowe paszporty.
  Dzieci przy stoisku odbierają pamiątkowe paszporty.
 • Dzieci stoją w kolejce przed namiotem promocyjnym. Technik kryminalistyki pokarze im jak pobiera odciski palców. Dzieci stoją w kolejce przed namiotem promocyjnym. Technik kryminalistyki pokarze im jak pobiera odciski palców.
  Dzieci stoją w kolejce przed namiotem promocyjnym. Technik kryminalistyki pokarze im jak pobiera odciski palców.
 • Zgromadzone dzieci soją na przeciwko psa służbowego i jego przewodnika. Zgromadzone dzieci soją na przeciwko psa służbowego i jego przewodnika.
  Zgromadzone dzieci soją na przeciwko psa służbowego i jego przewodnika.
do góry