Straż Graniczna Nadwiślański Oddział Straży Granicznej Na wieczną służbę odszedł nasz Kolega Piotrek Szelug - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Na wieczną służbę odszedł nasz Kolega Piotrek Szelug

09.04.2019

Pogrążeni w ogromnym bólu żegnamy wspaniałego człowieka, męża, ojca, naszego kolegę, funkcjonariusza Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej mł. chor. SG Piotra Szeluga. 6 kwietnia skończył 40 lat.

Piotr swoją przygodę z mundurem Straży Granicznej rozpoczął 15 lat temu w Placówce Straży Granicznej Warszawa – Okęcie zdobywając swoje pierwsze zawodowe szlify kolejno w Zespole Kontroli Bezpieczeństwa, a następnie w Zespole Kontroli Specjalistycznej w Grupie Bezpieczeństwa Lotów. Od 2010 roku po ukończeniu szkoleń specjalistycznych z zakresu rozpoznania minersko – pirotechnicznego oraz działań minersko – pirotechnicznych rozpoczął służbę na stanowisku starszego kontrolera – minera pirotechnika. Od 2012 roku przez kolejnych sześć lat służył w nowodworskiej Placówce Straży Granicznej Warszawa – Modlin, w której odpowiadał za prowadzenie bojowych działań minersko – pirotechnicznych, eliminując zagrożenia dla bezpieczeństwa i porządku publicznego w porcie lotniczym. Aby swoją wiedzę, umiejętności i pasję w tej dziedzinie przekazywać młodszym kolegom – szkoląc ich - zdobył uprawnienia instruktora w zakresie działań minersko – pirotechnicznych.

Był oddanym służbie sumiennym funkcjonariuszem i zarazem wspaniałym człowiekiem, pełnym radości. Charakteryzował się zdecydowaniem i konsekwencją. Posiadał niebywałe umiejętności współdziałania w zespole, jednocześnie będąc bardzo lubianym i szanowanym przez kolegów. Uśmiechem i optymizmem zarażał każdego…

„Był niesamowicie pozytywną osobą, która dawała nadzieję, zagrzewała do pracy i łagodziła konflikty pomiędzy ludźmi, z którymi się stykał. Wielu, którzy go znali może powiedzieć, że był naszym przyjacielem, a już na pewno kierował się zasadą przyjaźni w stosunku do wszystkich”.

„Zawsze zgłaszał się jako pierwszy do realizacji przedsięwzięć zawodowych i tych nie związanych ze służbą. Jako funkcjonariusz i związkowiec zaangażował się w akcje zbiórki krwi organizowane na terenie MPL Warszawa-Modlin”.

Kierownictwo, funkcjonariusze i pracownicy Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej łączą się w bólu z pogrążoną w żałobie rodziną. Młodszy chorąży SG Piotr Szelug pozostawił żonę i córeczkę. To ogromna strata, zarówno dla rodziny, jak i dla naszego oddziału.

Cześć Jego pamięci!

do góry