Straż Graniczna Nadwiślański Oddział Straży Granicznej Syryjczyk próbował nielegalnie przekroczyć granicę - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Syryjczyk próbował nielegalnie przekroczyć granicę

16.04.2019 Krzysztof Grzech

Wczoraj (15.04.2019 r.) na warszawskim Lotnisku Chopina do kontroli paszportowej przed odlotem do Toronto zgłosił się mężczyzna z oryginalnym austriackim dokumentem podróży. Jak się okazało cudzoziemiec próbował nielegalnie przekroczyć granicę.

  • zdjęcie archiwum NwOSG
    zdjęcie archiwum NwOSG

Funkcjonariusze Straży Granicznej podczas kontroli stwierdzili, że kanadyjska wiza zamieszczona w austriackim dokumencie podróży jest podrobiona.  Dlatego też podróżny został zatrzymany w celu przeprowadzenia dalszych czynności służbowych. Po zatrzymaniu wobec mężczyzny dokonano kontroli osobistej oraz sprawdzono jego bagaż, w którym znajdował się jego oryginalny syryjski paszport. Obywatel Syrii usłyszał zarzut użycia, jako autentycznego podrobionego dokumentu (art. 270§1 kk). Przyznał się do zarzucanego mu czynu, złożył wyjaśnienia oraz wniosek o dobrowolne poddanie się karze grzywny. Jej wysokość uzgodniono z Prokuratorem Prokuratury Rejonowej Warszawa - Ochota na kwotę 3000 zł. Po zakończeniu czynności mężczyzna został zwolniony.

do góry