Straż Graniczna Nadwiślański Oddział Straży Granicznej Kolejni członkowie zorganizowanej grupy przestępczej w rękach Straży Granicznej - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Kolejni członkowie zorganizowanej grupy przestępczej w rękach Straży Granicznej

18.05.2022 Dagmara Bielec

Funkcjonariusze Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej w ramach śledztwa nadzorowanego przez Prokuraturę Rejonową w Łowiczu zatrzymali dwóch kolejnych członków zorganizowanej grupy przestępczej trudniącej się nielegalnym wytwarzaniem i wprowadzaniem do obrotu wyrobów akcyzowych w tym papierosów oraz suszu tytoniowego.

  • Funkcjonariiusz SG zabezpiecza miejsce przestępstwa
    Funkcjonariiusz SG zabezpiecza miejsce przestępstwa

Główna realizacja i zarazem pierwsze uderzenie w nielegalny tytoniowy biznes miało miejsce w lipcu ubiegłego roku, wtedy funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli kompletną linię produkcyjną oraz komponenty służące do wytwarzania papierosów oraz blisko 19 ton suszu tytoniowego, ponad 90 tys. sztuk papierosów bez akcyzy oraz 250 kg gotowego tytoniu. Zatrzymano wówczas 8 osób, w tym 7 członków zorganizowanej grupy na czele z jej kierownikiem i organizatorem.

Pokłosiem zeszłorocznej realizacji było zatrzymanie w ubiegłym tygodniu (12 maja 2022 roku) w Kutnie kolejnych dwóch członków tytoniowej grupy przestępczej. Ujęci mężczyźni to obywatele RP w wieku  50 i 20 lat. Po przedstawieniu im zarzutów dotyczących udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz nielegalnego wytwarzania i wprowadzania do obrotu wyrobów akcyzowych w tym papierosów oraz suszu tytoniowego, Sąd Rejonowy w Łowiczu na wniosek prokuratora zastosował wobec nich środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Na chwilę obecną w sprawie przedstawiono zarzuty 9 osobom, z których pięciu jest tymczasowo aresztowanych, natomiast wobec pozostałych zastosowano wolnościowe środki zapobiegawcze. Śledztwo w powyższej sprawie cały czas trwa i niewykluczone są kolejne zatrzymania.

do góry