Straż Graniczna Nadwiślański Oddział Straży Granicznej Ścigani przez wymiar sprawiedliwości w rękach Straży Granicznej - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Ścigani przez wymiar sprawiedliwości w rękach Straży Granicznej

20.05.2022 Dagmara BIELEC

Wczoraj (19 maja 2022 roku) funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej Warszawa-Okęcie zatrzymali trzech cudzoziemców. Pierwszy z nich ścigany był Europejskim Nakazem Aresztowania oraz czerwoną notą Interpolu, pozostali dwaj figurowali w Krajowym Systemie Informacyjnym Policji.

  • Logo INTERPOL
    Logo INTERPOL

Do wszystkich zatrzymań doszło po przylocie samolotu z Kutaisi. Poszukiwanym Europejskim Nakazem Aresztowania oraz czerwoną notą Interpolu wystawionymi przez francuski wymiar sprawiedliwości był 35-letni obywatel Gruzji. Mężczyzna podejrzany jest o kradzieże oraz udział w grupie przestępczej. Po zatrzymaniu został osadzony w PDOZ przy PSG w Warszawie, skąd jeszcze dzisiaj zostanie przewieziony do Prokuratury Okręgowej w Warszawie w celu przeprowadzenia wobec niego dalszych czynności w sprawie. Z kolei pozostałych dwóch cudzoziemców – również Gruzinów figurowało w Krajowym Systemie Informacyjnym Policji. Pierwszy po uiszczeniu grzywny opuścił pomieszczenia służbowe SG, drugi natomiast - po potwierdzeniu aktualności poszukiwań przez Policję – został przekonwojowany i osadzony w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych przy PSG w Warszawie.

do góry